Rumkale Halfeti Tekne Turu

Rumkale Halfeti Tekne Turu

Ekim 30, 2019 Blog 0

Rumkale Tekne Turu

rumkale-halfeti

rumkale-halfeti-yavuzeli-tekne-turu

Rumkale tekne turu son zamanlarda gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında turizm amacıyla gelenler için gerçekten de çok önemli. Tekne turu da bu bölgeye geçtiğimizde çok farklı bir güzellik sizi karşılıyor. Roma’nın son dönemleri ile Orta Çağ arasında birçok tarihi eser ve kalıntı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu bölgede yaşayan insanların nasıl bir ortamda yaşadıklarınızı aslında bu tarihi kalıntılar sizlere anlatıyor. Ayrıca Rumkale’nin fevkalâde bir doğası var. Yeşillikler içerisinde bir çok güzel bir adayla sizleri karşı karşıya bırakıyor. Gerçekten de kendinizi farklı bir ortamda hissediyorsunuz. Ayrıca tekne turlarına katıldığınızda adanın çevresini görebiliyor ve bu doğal güzelliği bir arada yaşayabiliyorsunuz.

 

Bu tip avantajları nedeniyle Rumkale gerçekten de son zamanların en önemli gezilerinden biri haline geliyor.

Rumkale Tekne Turu Nasıl Katılınır?

 

Rumkale tekne turu katılmak istediğinizde çok rahatlıkla Şanlıurfa Halfeti Rumkale’ye Ulaşım Sağlanır ve Halfeti üzerinden katılım sağlayabiliyorsunuz. Buradaki tekne turlarında çok güzel şekilde zamanlar geçirebiliyorsunuz. Hatta eğer daha önceden Rumkale’ye gitmediyseniz burada göreceğiniz sürprizlere de hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü tekne turunda insanlar gerçekten de o tarihi eserlerin buğusu karşısında kendilerini kaybedebiliyorlar. Özellikle orada yaşamış olan insanların o yapıtları nasıl yaptıkları nasıl ortaya çıkardıkları gerçekten de insanı büyülüyor. Bu anlamda sizler de tekne turuna katılabilirsiniz. Eğer isterseniz Rumkale tekne turu için daha önceden yerde ayırtma şansına sahipsiniz.

rumkale-tekne-turu-3

 

Bu konuda firmalar sizlere çeşitli şekilde internetten de yardımcı oluyor. Böylece yerinizi rezerve ederek oraya gittiğinizde katılım sağlayabiliyorsunuz. Ancak tek bir tekne yok. Elbette ki birçok tekne olduğu için istediğiniz zaman bu tip tekne turlarına katılmak şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca Gaziantep Yavuzeli ilçesinde 25 kilometre kadar uzaklıkta olan bir bölgeden de geçiş sağlayabiliyorsunuz. Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü özellikle burada gerçekten de Rumkale’ye çok büyük bir önem gösteriyor. Burada yapılacak tekne turlarında bütün gezilere kadar Gaziantep için ne kadar dinamik bir bölge olduğu da bilinmekte.

Rumkale Tekne Turu Ve Ayrıntıları

Rumkale Görünüm

Az önce de bahsettiğimiz gibi farklı bir hava ile karşılıyor. Tabii burada inanç turizmi açısından da düşünüldüğünde özellikle Hristiyanlar için çok önemli bir bölge. İlk olarak Yuhanna İncili’nin kopyalarını burada ortaya çıkartıldı ve buradan sonra Beyrut’a götürürüldüğü anlatılanlar arasında. Bugüne kadar birçok isimle anılır. Özellikle bir bölge doğa ile uyumlu bir şekilde inşa edilmiş bir kale görüntüsünde sizleri karşılıyor. Gerçekten de çok enteresan bir yapıya sahip. Rumkale bölgesi 120 metre genişliğinde ve 200 metre kadar uzunluğunda bulunan bir yapı karenin alt tarafından eskiden bir şehir ve bulunduğu iddia edilenler arasında. Rumkale tekne turu konusunda çok şık ve çok güzel sonuçlara ulaşma şansınız bulunmaktadır. Bu arada var olduğu yere de dikkat ederseniz adeta sizler için özel oluşmuş doğal bir kale gibi görünmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir